Fotogalerie

MotoGP zná vítěze

Letošní ročník MotoGP je již za námi a pro české vlajky znamenal několik zajímavých výsledků. Jako první v ostrém závodě v neděli odstartovala kategorie Moto3 s českým zástupcem Jakubem Kornfeilem. Ten ze startovní pozice na 24. místě dokázal zlepšit svůj výkon a do cíle dorazit na nebodované dvacáté pozici. O poznání napínavější byl závod kategorie Moto2, kde na divokou kartu startoval i Karel Hanika. Po úvodních kolech musel být závod červenou vlajkou přerušen kvůli dešti. Na prvním místě nakonec dorazil Thomas Lüthi, za ním Alex Marquez a na třetím místě Miguel Oliveira. V královské kubatuře nezopakoval Brit Cal Crutchlow své loňské překvapivé vítězství a skončil na pátém místě. Čech Karel Abraham dojel na bodovaném 13. místě.